جستجو در مقالات آموزشی

ثبت هزینه‌ها در فاکتورهای خرید و فروش

یکی از امکانات نرم‌ افزار حسابداری حسابگر، ثبت هزینه‌ها در فاکتورهای خرید و فروش می‌باشد. جهت انجام این‌کار پس از بازکردن فاکتور خرید و یا فروش و تکمیل اطلاعات طرف‌حساب و اقلام، منوی هزینه‌های فاکتور را کلیک نمایید.

  1. فرم تعریف هزینه‌های فاکتور در فاکتور خرید: در ستون مربوط به حساب هزینه، حساب مربوط به هزینه مورد نظر را انتخاب نمایید. اگر در ستون مربوط به نام حساب مقابل، حسابی انتخاب نشود و خالی باشد، هزینه انتخابی بدهکار و فروشنده بستانکار و اگر درستون مربوط به به نام حساب مقابل، حسابی را انتخاب کنید، حساب هزینه انتخابی بدهکار و حساب مقابل آن بستانکار خواهد شد.
  2. فرم تعریف هزینه‌های فاکتور در فاکتور فروش: در ستون مربوط به نام حساب ذخیره هزینه، حساب ذخیره هزینه مربوطه را انتخاب نمایید. اگر در ستون مربوط به نام حساب مقابل، حسابی انتخاب نشود و خالی باشد، حساب ذخیره هزینه بستانکار و مشتری بدهکار می‌شود و اگر در ستون مربوط به نام حساب مقابل، حسابی را انتخاب کنید، حساب ذخیره هزینه انتخابی بستانکار و حساب مقابل بدهکار می‌شود.

نکته: هزینه را می‌توانید به صورت درصد و یا مبلغ وارد کنید. جمع هزینه‌ها در قسمت هزینه در پایین فرم فاکتور نرم افزار مالی نمایش داده می‌شود.

نکته: اگر می‌خواهید هزینه‌ها به صورت اتوماتیک نمایش داده شوند باید از قسمت اطلاعات پایه > تعریف پیش‌فرض‌ها > فروش / خرید، حساب‌های هزینه مرتبط خرید و فروش را مشخص نمایید.

 

بت هزینه در فاکتورهای خرید نرم افزار حسابداری

بت هزینه در فاکتورهای خرید نرم افزار حسابداری

ثبت هزینه در فاکتورهای خرید نرم افزار مالی

ثبت هزینه در فاکتورهای خرید نرم افزار مالی

ثبت هزینه در فاکتورهای فروش نرم افزار حسابداری

ثبت هزینه در فاکتورهای فروش نرم افزار حسابداری

ثبت هزینه در فاکتورهای فروش نرم افزار مالی

ثبت هزینه در فاکتورهای فروش نرم افزار مالی

قبلی سرشکن‌کردن هزینه‌ها در فاکتورهای خرید و فروش
بعدی مدیریت نمایش فیلدها در نرم افزار حسابداری
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS