جستجو در مقالات آموزشی

محاسبه عیدی سال ۱۴۰۱، حداقل، حداکثر و میزان مالیات

یکی از مزایایی که وزارت کار برای کارگران در نظر گرفته است مبلغی به عنوان عیدی می باشد. این مبلغ جدا از حقوق و دستمزد ماهانه بوده و باتوجه به پایه حقوقی که کارگران دریافت می‌کنند متفاوت است. کارفرما موظف است درماه های پایانی سال مبلغ عیدی را اعلام و پرداخت نمایید. در این مقاله قصد داریم به محاسبه عیدی سال ۱۴۰۱ بپردازیم.

نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۱

 

 

 نحوه ی محاسبه حداقل عیدی سال ۱۴۰۱:

نحوه محاسبه مبلغ عیدی ۱۴۰۱ دارای یک فرمول مشخصی می باشد و مبلغ عیدی هر ساله با توجه به میزان پایه حقوق مشخص می گردد . مبلغ عیدی که به کارگران تعلق می‌گیرد دارای یک حداقلی و حداکثری است و کارفرمایان باید طبق قانون ، حداقل دو برابر پایه حقوق تعیین شده وزارت کار و حداکثر سه برابر پایه حقوق تعیین شده وزارت کار را به کارگران خود عیدی سالانه پرداخت نمایند.

براساس قانون وزارت کار محاسبه حداقل عیدی سال ۱۴۰۱به ازای یک سال کاری معادل ۶۰ روز حداقل دستمزد کارگران می باشد.

 

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

 

همان طور که می دانید حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۱ برابر  با ۱،۳۹۳،۲۵۲ ریال می باشد و با قرار دادن این عدد در فرمول بالا میزان حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ به دست می آید:

 

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱

۶۰ x ۱,۳۹۳,۲۵۲ = ۸۳,۵۹۵,۰۰۰

 

 

نحوه ی محاسبه حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱:

همچنین با توجه به قانون وزارت کار محاسبه حداکثر عیدی ۱۴۰۱به ازای یک سال کاری معادل ۹۰ روز حداقل دستمزد کارگران می باشد که به صورت فرمول زیر است :

 

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

 

با توجه به فرمول بالا سقف عیدی سال ۱۴۰۱به شرح زیر می باشد:

 

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱

۹۰ x ۱,۳۹۳,۲۵۲ = ۱۲۵,۳۹۲,۵۰۰

 

توجه داشته باشید براساس مصوبه تعیین شده توسط شورای عالی کار میزان عیدی پرداختی نباید از ۳ برابر حداقل حقوق مصوب در آن سال بیشتر باشد.در صورتی که حداقل میزان عیدی یک فرد (دو برابر پایه حقوق) بیشتر از حداکثر میزان عیدی تعیین شده باشد ،کارفرما می بایست حداکثر عیدی مصوب وزارت کار را به کارگر بپردازد.

 

 

روش محاسبه عیدی کارگران با سابقه کمتر از یک سال:

 

دو فرمول بالا برای افرادی استفاده می شود که حداقل یک سال سابقه کار در یک مجموعه را دارند و در صورتی که فردی کمتر از یک سال سابقه کار در یک مجموعه را داشته باشد باید از فرمول دیگری استفاده نمود.

برای این کار حداقل عیدی که به این افراد  تعلق میگرد را با فرمول ذیل محاسبه می شود.

 

 

محاسبه حداقل عیدی برای افراد با سابقه کمتر از یک سال :

 

(تعداد روزهای کارکرد x ۶۰ x حقوق روزانه ) / ۳۶۵

 

محاسبه حداکثر عیدی برای افراد با سابقه کمتر از یک سال :

 

(تعداد روزهای کارکرد x ۹۰ x حقوق روزانه ) / ۳۶۵

 

به عنوان مثال اگر فردی ۵۰روز است که در یک مجموعه فعالیت دارد و حقوق روزانه ی آن ۱،۴۰۰،۰۰ ریال می باشد، میزان حداقل و حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ آن فرد به صورت زیر است :

 

محاسبه حداقل عیدی برای ۵۰ روز با حقوق روزانه ۱،۴۰۰،۰۰۰ ریال :

۱۱،۵۰۶،۸۴۹ = ۳۶۵ / (۵۰x ۶۰ x ۱،۴۰۰،۰۰۰)

 

محاسبه حداکثر عیدی برای ۵۰ روز با حقوق روزانه ۱،۴۰۰،۰۰۰ ریال :

۱۷،۲۶۰،۲۷۳ = ۳۶۵ / (۵۰x ۹۰ x ۱،۴۰۰،۰۰۰)

 

 

نحوه ی محاسبه مالیات عیدی سال ۱۴۰۱ :

 

طبق قانون معافیت مالیات عیدی سال ۱۴۰۱، کارگرانی که میزان عیدی آن ها کمتر از ۵۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد، مشمول معافیت مالیات عیدی می‌شوند و این بدان معناست اگر مبلغ عیدی فردی بیشتر از ۵۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد، مابه التفاوت آن مشمول ۱۰% مالیات می‌شود. برای به دست آوردن میزان مالیات عیدی می توانید از فرمول زیر استفاده نمایید:

 

مبلغ مالیات عیدی ۱۴۰۱

٪۱۰ x (۵۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال – مبلغ عیدی دریافتی)

 

به عنوان مثال اگر مبلغ عیدی فردی ۹۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد، باید ۵۶،۰۰۰،۰۰۰ ریال را از این مبلغ کسر و باقیمانده آن را در ۱۰% ضرب نمایید، عدد به دست آمده مبلغ مالیاتی است که باید شخص بپردازد.

 

  (۹۰،۰۰۰،۰۰۰ – ۵۶،۰۰۰،۰۰۰) x ٪۱۰ = ۳،۴۰۰،۰۰۰

 

با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد (Payroll) شرکت شایگان‌سیستم می‌توانید ضریب عیدی (چند برابر حقوق و مزایا)، سقف عیدی، وضعیت بیمه و… را تعیین نمایید تا سیستم میزان مبلغ عیدی کارکنان را تعیین نماید. چنانچه بخواهید این محاسبه را قبل از محاسبه حقوق اسفند ماه انجام دهید تنها کافی است تعداد روزهای باقی مانده سال را به برنامه اعلام نمایید.با استفاده از این امکان می توانید محاسبه مالیات عیدی مربوطه را نیز به راحتی انجام دهید.

بعدی جدول حقوق و مزایا سال ۱۴۰۱
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2023 shygunsys.net