جستجو در مقالات آموزشی

امکان ایجاد کالا با ویژگی در حسابگر

امکان ایجاد کالا با ویژگی به کاربران نرم افزار حسابگر این امکان را می‌دهد که بتوانند برای کالاهای مشابه، خصوصیات و ویژگی‌های مورد نظر را تعریف و با تخصیص آنها به هر کالا لیست کالاهای مشابه را به صورت گروهی ایجاد کنند. به عنوان مثال فرض کنید شما دارای چندین فلش مموری هستید که این کالاها در ظرفیت و برندهای مختلف می‌باشند. در حالت عادی برای تعریف این کالاها باید به ازای هر فلش مموری با ظرفیت و برند متفاوت یک کالا به صورت دستی تعریف نمایید. در نرم افزار حسابداری حسابگر با استفاده از امکان ایجاد کالا با ویژگی می‌توانید این گونه کالاها را به راحتی تعریف نمایید.

برای استفاده از این امکان ابتدا باید ویژگی‌های مورد نیاز جهت اختصاص به کالا را تعریف نمایید. به عنوان مثال برای تعریف کالا فلش مموری ابتدا باید ویژگی های آن مانند برند و ظرفیت را تعریف کنید. برای معرفی ویژگی کالا از منوی اطلاعات پایه > معرفی کالاها> ایجاد کالا با ویژگی > تعریف ویژگی ها و تخصیص آن‌ها را انتخاب کنید.

مسیر ایجاد کالا با ویژگی

در پنجره باز شده در زبانه ویژگی اصلی، برای معرفی ویژگی‌های اصلی کالا بر روی دکمه جدید کلیک کنید. در قسمت نام ویژگی اصلی، ویژگی مورد نظر (مانند ظرفیت و برند) را وارد سپس بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

معرفی ویژگی اصلی کالا در حسابگر

معرفی ویژگی اصلی کالا

در زبانه ویژگی کالا، می‌توانید موارد مرتبط با ویژگی اصلی تعریف شده را وارد کنید. در قسمت نام ویژگی اصلی، نام ویژگی اصلی را انتخاب کنید. در ستون کد ویژگی کالا، کد ویژگی و در ستون نام ویژگی کالا، نام ویژگی کالا را وارد کنید. به عنوان مثال برای ویژگی اصلی ظرفیت، ظرفیت‌های مورد نظر را تعریف نمایید. بعد از معرفی ویژگی‌های مورد نظر بر روی دکمه ذخیره کلیک نمایید.

معرفی ویژگی کالا در حسابگر

معرفی ویژگی های کالا

در زبانه عنوان اصلی کالا با ویژگی، می‌توانید ویژگی‌های اصلی مورد نظر جهت ایجاد کالا را به آن اختصاص دهید. به عنوان مثال در این فرم می‌توانید به کالای فلش مموری ویژگی‌های اصلی برند و ظرفیت را اختصاص دهید. در فرم باز شده در ستون کد و نام عنوان اصلی کالا، کد و نام اصلی کالای مورد نظر را وارد کنید (فلش مموری). در ستون کد و نام گروه کالا، کد و نام گروه کالایی که می‌خواهید کالاها بعد از ایجاد، زیرگروه آن باشند را انتخاب کنید (محل کالای مورد نظر را در نمودار سطحی تعیین کنید). در ستون‌های ویژگی، ویژگی‌های مربوط به کالا (برند و ظرفیت) را تعیین کنید و در پایان بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

معرفی عنوان اصلی ویژگی کالا در حسابگر

معرفی عنوان اصلی ویژگی کالا

برای ایجاد کالا با ویژگی‌های تعریف شده از منوی اطلاعات پایه > معرفی اقلام موجودی > ایجاد کالا با ویژگی > ایجاد کالا با ویژگی، را انتخاب نمایید. در فرم بازشده در قسمت عنوان اصلی کالا، عنوان اصلی کالا (کالایی که قرار است برای آن به صورت گروهی، کالا تعریف شود) را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب کالا، ویژگی‌هایی که در زبانه «عنوان اصلی کالا با ویژگی» به کالا اختصاص داده‌اید در سمت پایین نمایش داده می‌شوند که با تیکدار کردن هر کدام از ویژگی‌ها، می‌توانید آن ویژگی را به کالا اضافه کنید. با انتخاب دکمه پیش‌نمایش، می‌توان کالاهای ایجادشده را به صورت موقت مشاهده و با استفاده از دکمه «ایجاد همه کالاها» می‌توانید آن‌ها را ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که بعد از این کار، به صورت اتوماتیک کالاهای ایجاد شده به چارت کالاها اضافه می‌شوند.

ایجاد کالا با ویژگی در حسابگر

جهت تعیین تنظیمات مربوط به این امکان می‌توانید از منوی اطلاعات پایه > معرفی اقلام موجودی > ایجاد کالا با ویژگی > تنظیمات ویژگی‌های کالا اقدام کنید.

۱- اضافه کردن نام و کد گروه اصلی کالا به نام کالا در ایجاد کالا با ویژگی: در صورت داشتن گروه اصلی کالا در نمودار سطحی، کد و نام آن به ابتدای کد و نام کالای ایجاد شده با ویژگی اضافه می‌گردد.

۲- اضافه کردن نام و کد زیر گروه کالا به نام کالا در ایجاد کالا با ویژگی: در صورت داشتن زیرگروه کالا در نمودار سطحی، کد و نام آن به ابتدای کد و نام کالای ایجادشده با ویژگی اضافه می‌گردد.

۳- تعداد سطوح ویژگی کالا: به صورت پیش‌فرض ۳ ویژگی را می‌توان به کالا اختصاص داد که در این قسمت تعداد آن را می‌توان تا ۱۰ ویژگی اضافه نمود.

تنظیمات ایجاد کالا با ویژگی در حسابگر

 

در صورت باقی ماندن هر گونه ابهام برای امکان ایجاد کالا با ویژگی ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده فرمایید.


قبلی امکان ارسال پیام کوتاه از طریق سامانه پیامکی (پنل SMS) در حسابگر
بعدی تعیین سقف بدهکاری/بستانکاری حساب
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2022 shygunsys.net