جستجو در مقالات آموزشی

انبارگردانی در سایبروب

در هر مجموعه کالاها به عنوان دارایی آن مجموعه در نظر گرفته می‌شوند. از این رو مدیریت کالاها و موجودی آن‌ها در انبار امری مهم و ضروری به حساب می‌آید. به تهیه لیست موجودی کالاها در انبار، انبارگردانی گفته می‌شود که معمولا در پایان هر دوره جهت تطبیق موجودی واقعی انبار با موجودی ریالی مقداری ثبت شده در نرم افزار حسابداری انجام می‌پذیرد. در این مقاله آموزشی به نحوه انجام عملیات انبارگردانی در سایبروب (Cyber Web) و نحوه صدور فاکتور تعدیل پرداخته‎‌ایم.

برای انجام عملیات انبارگردانی در نرم افزار سایبروب (Cyber Web) در منو اصلی برنامه از مسیر انبار گردانی > موارد مغایرت را انتخاب کنید.

انبارگردانی در سایبروب شایگان سیستم

انبارگردانی در سایبروب

در فرم باز شده در قسمت سریال فایل مغایرت می‌توانید انبارگردانی‌های انجام شده در سیستم را مشاهده نمایید.

لیست انبارگردانی سایبروب شرکت شایگان سیستم

لیست انبارگردانی سایبروب

برای صدور انبارگردانی جدید، بر روی دکمه جدید کلیک کنید. در فرم باز شده در قسمت توضیحات، می‌توانید شرح انبارگردانی و در قسمت تاریخ، تاریخ انبارگردانی را وارد کنید. در قسمت انبار، انبار مورد نظر جهت انبارگردانی را از لیست انبارها انتخاب کنید. با استفاده از فیلترهای موجود می‌توانید کالاها را محدود کنید. بعد از تعیین موارد مورد نظر برای ایجاد فایل مغایرت بر روی دکمه “ایجاد فایل مغایرت” کلیک کنید.

در جدول انبارگردانی، لیست کالاها به همراه موجودی آن‌ها نمایش داده می‌شود. در ستون مانده فاکتور، مانده کالا در سیستم نمایش داده می‌شود. در ستون شمارش‌شده، مقدار شمارش شده کالا را وارد کنید. در ستون مغایرت، مقدار تفاوت کالا نمایش داده می‌شود. در ستون مانده فاکتور۲، مانده واحد شمارش ۲ کالا در سیستم نمایش داده می‌شود. در ستون شمارش‌شده۲، می‌توانید مقدار شمارش شده واحد ۲ کالا را وارد کنید. در ستون مغایرت۲، مقدار تفاوت کالا بر اساس واحد شمارش ۲ کالا نمایش داده می‌شود. برای کالاهای بررسی شده می‌توانید تیک ستون بررسی‌شده را فعال کنید.

با کلیک بر روی دکمه “تاریخچه” می‌توانید تاریخچه مربوط به هر ردیف کالا را مشاهده نمایید همچنین با کلیک بر روی دکمه “حذف” می‌توانید ردیف جاری را حذف نمایید.

ثبت کالاهای شمارش شده در حسابگر تحت وب

ثبت کالاهای شمارش شده

از فیلترهای قرار داده شده در بالای فرم می‌توانید جهت سهولت در ثبت اطلاعات کالاها استفاده نمایید.

پس از ثبت مقادیر مغایرت می‌توانید اقدام به صدور فاکتور تعدیل نمایید. با صدور فاکتور تعدیل، برای کالاهایی که موجودی واقعی‌شان کمتر از موجودی مانده فاکتور باشد، یک فاکتور تعدیل نقصانی و برای کالاهایی که موجودی واقعی‌شان بیشتر از مانده فاکتور باشد، یک فاکتور تعدیل اضافی صادر می‌شود. برای صدور فاکتور تعدیل بر روی دکمه “صدور فاکتور تعدیل” کلیک کنید.

صدور فاکتور تعدیل در انبارگردانی سایبروب شایگان سیستم

صدور فاکتور تعدیل در انبارگردانی سایبروب

در فرم باز شده در قسمت تاریخ، تاریخ فاکتور تعدیل را وارد کنید. در قسمت شماره یا نام حساب، شماره یا نام حساب مورد نظر را انتخاب کنید. در صورتی که تیک فقط بررسی شده‌ها را فعال کنید، فاکتور فقط برای ردیف‌هایی که در انبارگردانی تیک بررسی شده آن‌ها فعال شده باشد صادر می‌شود. بعد از تعیین موارد مورد نظر بر روی دکمه “صدور فاکتور تعدیل” کلیک کنید.

فاکتورهای تعدیل صادر شده بعد از انبارگردانی در سایبروب (Cyber Web) در مسیر فاکتورها > تعدیل نقصانی و تعدیل اضافی قابل دسترسی می‌باشند. توجه داشته باشید که تعدیل اضافی و نقصانی را می‌توانید به صورت دستی نیز ثبت نمایید.

قبلی داشبورد در برنامه سایبروب
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2022 shygunsys.net