جستجو در مقالات آموزشی

انبارگردانی در نرم افزار حسابگر

در هر مجموعه کالاها به عنوان دارایی آن مجموعه در نظر گرفته می‌شوند. از این رو مدیریت کالاها و موجودی آن‌ها در انبار امری مهم و ضروری به حساب می‌آید. به تهیه لیست موجودی کالاها در انبار، انبارگردانی گفته می‌شود که معمولا در پایان هر دوره جهت تطبیق موجودی واقعی انبار با موجودی ریالی مقداری ثبت شده در نرم افزار حسابداری انجام می‌پذیرد.

جهت آشنایی با امکان انبارگردانی در نرم افزار حسابداری حسابگر شرکت شایگان سیستم می‌توانید ویدئوی آموزشی قرار داده شده را مشاهده یا مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

 

در بخش انبارگردانی حسابگر می‌توانید اطللاعات مربوط به عملیات انبارگردانی را در سیستم وارد سپس به صورت اتوماتیک فاکتور تعدیل صادر نمایید. برای صدور انبارگردانی، ابتدا از منوی عملیات روزانه > انبارگردانی پایان دوره > ورود مواد مغایرت را انتخاب کنید.

مسیر انتخاب ورود مواد مغایرت در حسابگر

مسیر انتخاب ورود مواد مغایرت

در فرم باز شده در قسمت سریال فایل مغایرت می‌توانید انبارگردانی‌های انجام شده در سیستم را مشاهده نمایید.

سریال فایل مغایرت

برای صدور انبارگردانی جدید، بر روی دکمه جدید کلیک کنید. در فرم باز شده در قسمت تاریخ، تاریخ انبارگردانی و در قسمت شرح، می‌توانید توضیحات انبارگردانی را وارد کنید. در قسمت انبار ، انبار مورد نظر جهت انبارگردانی را از لیست انبارها انتخاب کنید. با استفاده از فیلترهای موجود می‌توانید کالاها را محدود کنید. بعد از تعیین موارد مورد نظر برای ایجاد فایل مغایرت بر روی دکمه “ایجاد فایل مغایرت” کلیک کنید.

ایجاد فایل انبارگردانی در حسابگر

ایجاد فایل انبارگردانی

در جدول انبارگردانی، لیست کالاها به همراه موجودی آن‌ها نمایش داده می‌شود. در ستون مانده فاکتور، مانده کالا در سیستم نمایش داده می‌شود. در ستون شمارش‌شده، مقدار شمارش شده کالا را وارد کنید. در ستون مغایرت، مقدار تفاوت کالا نمایش داده می‌شود. در ستون مانده فاکتور۲، مانده واحد شمارش ۲ کالا در سیستم نمایش داده می‌شود. در ستون شمارش‌شده۲، می‌توانید مقدار شمارش شده واحد ۲ کالا را وارد کنید. در ستون مغایرت۲، مقدار تفاوت کالا بر اساس واحد شمارش ۲ کالا نمایش داده می‌شود. در ستون بررسی‌شده می‌توانید تیک کالاهایی که بررسی شده‌اند را فعال کنید.

ورود موارد مغایرت در انبارگردانیحپ حسابگر

ورود موارد مغایرت در انبارگردانی

از فیلترهای قرار داده شده در بالای فرم می‌توانید جهت سهولت در ثبت اطلاعات کالاها استفاده نمایید.

فیلترها در فرم انبارگردانی

بر اساس تعداد کالاهایی که در ستون مغایرت نمایش داده می‌شوند باید یک فاکتور تعدیل در سیستم صادر شود که با صدور فاکتور تعدیل، برای کالاهایی که موجودی واقعی‌شان کمتر از موجودی مانده فاکتور می‌باشد، یک فاکتور تعدیل نقصانی و برای کالاهایی که موجودی واقعی‌شان بیشتر از مانده فاکتور می‌باشد، یک فاکتور تعدیل اضافی صادر می‌شود. برای صدور فاکتور تعدیل بر روی دکمه “صدور فاکتور تعدیل” کلیک کنید.

ورود موارد مغایرت در انبارگردانی حسابگر

ورود موارد مغایرت در انبارگردانی

در فرم باز شده در قسمت تاریخ، تاریخ فاکتور تعدیل را وارد کنید. در قسمت مشتری، شماره حساب یا نام حساب طرف حساب فاکتور تعدیل را انتخاب کنید. در صورتی که تیک فقط بررسی شده‌ها را فعال کنید، فاکتور فقط برای ردیف‌هایی که در انبارگردانی تیک بررسی شده آن‌ها فعال شده باشد صادر می‌شود. بعد از تعیین موارد مورد نظر بر روی دکمه “صدور فاکتور” کلیک کنید.

صدور فاکتور تعدیل در انبارگردانی حسابگر

صدور فاکتور تعدیل

فاکتورهای تعدیل در مسیر عملیات روزانه > ورود و خروج کالا از انبار > تعدیل نقصانی و تعدیل اضافی قابل دسترسی می‌باشند. توجه داشته باشید که تعدیل اضافی و نقصانی را می‌توانید به صورت دستی نیز ثبت نمایید.

فاکتور تعدیل در حسابگر

فاکتور تعدیل

در صورتی که قیمت میانگین کالایی نیاز به اصلاح داشته باشد، می‌توانید از منوی عملیات روزانه > انبارگردانی پایان دوره > تغییر قیمت میانگین را انتخاب و نسبت به اصلاح قیمت میانگین اقدام کنید.

یکی از امکانات نرم افزار پاکت سایبر انبارگردانی است که با استفاده از آن انباردار می‌تواند موجودی کالاها را در نرم‌افزار پاکت سایبر مشاهده و موجودی‌های شمارش شده کالاها در انبار را ثبت نماید سپس اطلاعات ثبت شده مربوط به انبارگردانی را به حسابگر ارسال کند. در این صورت یک سریال مغایرت در نرم‌افزار حسابگر ایجاد می‌شود که جهت صدور فاکتور تعدیل آن می‌توانید از دکمه صدور فاکتور تعدیل استفاده نمایید.

همچنین می‌توانید لیست انبارگردانی تهیه شده در فایل اکسل (Excel) را با استفاده از افزونه “دریافت از اکسل (Excel)” در نرم افزار حسابگر نسخه ۹ به بالا وارد نمایید و اقدام به صدور فاکتور تعدیل نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه افزونه “دریافت از اکسل (Excel)” با شرکت شایگان سیستم تماس حاصل فرمایید.

قبلی مدیریت ارسال کالا
بعدی انواع تخفیفات در نرم‌افزار حسابگر
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2022 shygunsys.net