جستجو در مقالات آموزشی

انواع تخفیفات در نرم‌افزار حسابگر

در نرم‌افزار حسابگر می‌توان انواع تخفیفات نقدی ردیفی و کلی را در فاکتورها اعمال نمود.

  1. تخفیف ردیفی فاکتور: در قسمت «اطلاعات تکمیلی ردیف فاکتور»، میتوان درصد تخفیف ردیف برای کالای مورد نظر را تکمیل نمود و این تخفیف به طور اتوماتیک از فی فروش کالا کسرخواهد شد و در این حالت حساب تخفیف، در سند حسابداری درگیر نخواهد شد. جهت دسترسی به اطلاعات تکمیلی ردیف فاکتور گزینه «…» در انتهای هر ردیف فاکتور را کلیک نمایید.
  2. تخفیف کلی: در این صورت در قسمت «تخفیف فاکتور» با وارد نمودن درصد تخفیف کلی فاکتور، درصد تخفیف بر روی جمع فروش کالا اعمال خواهد شد و حساب تخفیفات فروش در سند حسابداری نرم افزار فروشگاهی درگیر خواهد شد.
  • جهت تغییر حساب تخفیفات فروش از قسمت اطلاعات پایه > تعریف پیش‌فرض‌ها > برگه فروش ، حساب مربوط به تخفیف فروش را می‌توانید تغییر دهید.
  1. برای هر کالا میتوان تخفیف پیش‌فرض تعریف نمود. در این صورت درصد تخفیف پیش‌فرض به طور اتوماتیک طبق حالت «۱» از فی فروش کالا کسر خواهد شد.
  2. در نرم افزار پخش مویرگی، امکان تعریف قوانین تخفیفات براساس مبلغ کلی فاکتور و یا هر ردیف کالا و با فیلترهای متنوع کالا، زمان، مشتری، مبلغ و … وجود دارد. گزینه «اعمال تخفیف» در فاکتورهای فروش طبق قوانین تخفیفات در نسخه ویژه پخش عمل خواهد نمود.
  • چنانچه از تخفیف ردیفی در فاکتورهای خود استفاده می‌کنید جهت کنترل بهتر، با استفاده از مدیریت فیلدهای فاکتور (پارامتر شماره ۲۵ خرید و فروش)، فیلدهای «فی قبل از تخفیف» و «فی تخفیف ردیف» را به فیلدهای انتخاب‌شده جهت نمایش اضافه نمایید.
  • پارامتر شماره ۳ خرید و فروش تعیین می‌کند که در صورت داشتن تخفیف در فاکتور، درصد هزینه‌های فاکتور براساس مبلغ خالص (کسر تخفیف از مبلغ فاکتور) محاسبه خواهد شد.
انواع تخفیفات در نرم افزار فروشگاهی حسابگر

انواع تخفیفات در نرم افزار فروشگاهی حسابگر

 

درصد تخفیف پیش‌فرض کالا

درصد تخفیف پیش‌فرض کالا

 

گزارشات تخفیفات در نرم افزار فروشگاهی حسابگر

گزارشات تخفیفات در نرم افزار فروشگاهی حسابگر

قبلی انبارگردانی در نرم افزار حسابگر
بعدی تسویه فاکتور در نرم‌ افزار حسابگر
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS