جستجو در مقالات آموزشی

حساب‌های تفصیلی شناور

یکی از امکانات نرم افزار حسابداری حسابگر امکان تعریف حساب‌های تفصیلی شناور می‌باشد. تفصیلی شناور هنگامی استفاده می‌شود که حساب خاصی با چندین حساب تفصیلی مختلف در ارتباط باشد و یا برای سطح‌بندی حساب‌ها، نیاز به یک سطح حسابداری دیگر داشته باشیم؛ به عنوان مثال برای جلوگیری از چند بار معرفی حساب حقوق پایه برای هر شخص، می‌توانید یک گروه تفصیلی شناور به نام کارکنان ایجاد نمایید. برای هر یک از کارکنان نیز یک حساب تفصیلی شناور تعریف کنید. سپس برای حساب مربوطه در برگه اطلاعات کلی، در قسمت گروه تفصیلی شناور، گروه مربوطه را انتخاب نمایید که در این مثال کارکنان انتخاب می‌شود. جهت تعریف حساب‌های تفصیلی و صدور سند مربوطه طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

  1. تعریف گروه تفصیلی شناور: از منوی اطلاعات پایه > معرفی تفصیلی شناور و گروه > معرفی گروه تفصیلی شناور را انتخاب کنید. در فرم بازشده کد و گروه تفصیلی مورد نظر را وارد نمایید.
  2. معرفی تفصیلی شناور: از منوی اطلاعات پایه > معرفی تفصیلی شناور و گروه > معرفی تفصیلی شناور را انتخاب کنید. در فرم بازشده، کد و حساب تفصیلی مورد نظر را تعریف و گروه تفصیلی را انتخاب نمایید. همچنین در برگه «اطلاعات کلی» و «اطلاعات جزیی» مربوط به قسمت تفصیلی شناور، می‌توانید اطلاعات تکمیلی حساب را وارد نمایید.
  3. روش مرتبط کردن یک حساب تفصیلی به گروه تفصیلی شناور مربوطه: از منوی اطلاعات پایه > معرفی چارت حساب‌ها > معرفی حساب‌ها را انتخاب کنید. در قسمت اطلاعات کلی، حساب تفصیلی مربوطه (به عنوان مثال حقوق پایه) را انتخاب کنید و از نوار ابزار بالای فرم دکمه اصلاح را کلیک کنید. از جعبه متن مربوط به گروه تفصیلی شناور، گروه تفصیلی شناور مربوط به حساب تفصیلی شناور را انتخاب کنید. (به عنوان مثال کارکنان) و فرم را ذخیره نمایید.
  4. روش صدور سند و فاکتور با تفصیلی شناور: هنگام صدور سند، فاکتور، چک و … برای حساب‌های تفصیلی شناور، ابتدا نام حساب تفصیلی مربوطه پرسیده می‌شود و سپس حساب تفصیلی شناور. به عنوان مثال هنگام صدور سند ابتدا حساب حقوق پایه را انتخاب ‌کنید و سپس از لیست کارکنان، پرسنل مورد نظر قابل انتخاب خواهند بود.
  • در قسمت گردش حساب تفصیلی شناور، می‌توانید گردش حساب این تفصیلی شناور را مشاهده کنید.
گروه تفصیلی شناور

گروه تفصیلی شناور

حساب تفصیلی شناور در نرم افزار حسابداری حسابگر

حساب تفصیلی شناور در نرم افزار حسابداری حسابگر

ارتباط حساب با تفصیلی شناور در نرم افزار حسابداری

ارتباط حساب با تفصیلی شناور در نرم افزار حسابداری

صدور سند حساب تفصیلی شناور

صدور سند حساب تفصیلی شناور

گزارشات تفصیلی شناور

گزارشات تفصیلی شناور

 

قبلی تسویه فاکتور در نرم‌ افزار حسابگر
بعدی امکان تخصیص چند واحد شمارش برای هر کالا
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS