جستجو در مقالات آموزشی

راهنمای تنظیمات اولیه برای تهیه فایل سه ماهه دارایی (TTMS) سال ۹۶ به بعد

آخرین بیلد برنامه حسابگر  (Cyber Account)

این راهنما جهت تهیه فایل سه ماهه دارایی در نرم‌افزار حسابداری و نرم‌افزار مالی حسابگر شایگان سیستم می‌باشد.

نکته مهم: کلیه اطلاعات و توضیحات آمده در این راهنما بر اساس دستورالعمل‌ها و آخرین تغییرات در پرتال سازمان امور مالیاتی (سامانه صورت معاملات فصلی) و بر اساس ورژن TTMS_4028 می‌باشد. کاربران گرامی می‌بایست آخرین فایل TTMS و تغییرات مربوطه را با مراجعه به پرتال سازمان امور مالیاتی دریافت نمایند.

 

جهت تهیه فایل سه ماهه دارایی، با استفاده از برنامه حسابگر مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱ ابتدا آخرین نسخه نرم افزار TTMS را از سایت سازمان امور مالیاتی یا از طریق لینک زیر دریافت نمایید.

دریافت نرم افزار غیر بر خط نسخه ۴٫۰٫۲٫۸

۲ پس از دانلود آخرین نسخه نرم افزار TTMS، فایل مذکور را از حالت فشرده خارج کنید. در  پوشه ایجادشده دو فایل اکسس و یک فایل اجرایی (نرم افزار ارسال صورت معاملات فصلی) وجود دارد. دو فایل TTMS_91Ta95 و TTMS_96_New را در شاخه نصب نرم افزار در فولدر TaxDB کپی کنید. فایل (TTMS_91Ta95) برای سال‌های قبل از ۹۶ و فایل (TTMS_96_New) برای سال ۹۶ به بعد را مطابق با آخرین تغییرات دارایی در فولدر TaxDB قرار دهید تا برنامه حسابگر از این فایل‌های خام برای تکمیل اطلاعات گزارشات سه ماهه دارایی استفاده نماید.

فایل دانلود شده از سازمان امور مالیاتی

محتویات آخرین نسخه TTMS

نکته: جهت بدست آوردن محل نصب برنامه در ویندوز XP بر روی میانبر (Shortcut) نرم افزار حسابگر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده بر روی Find Target کلیک کنید و در ویندوزهای ۷ ، ۸ و ۱۰ بر روی آیکن برنامه کلیک راست کرده و Open File location را انتخاب نمایید و وارد مسیر نصب برنامه شوید.

نکته: توجه داشته باشید که امکان محاسبه ارزش افزوده و تهیه گزارشات سه ماهه دارایی برای قبل از سال ۹۶ یکی از امکانات نرم افزار حسابداری حسابگر نسخه ۸ به بالاست و امکان تهیه گزارشات سه ماهه دارایی برای سال ۹۶ به بعد در نسخه ۵/۸ به بالا قابل استفاده است.

۳ چنانچه نسخه حسابگر مورد استفاده ۸ است و قصد ارسال فایل دارایی برای سال ۹۶ به بعد را دارید، لطفا مراحل زیر را دنبال نمایید:

۳ ۱ تهیه فایل افزونه: برای تهیه افزونه TTMS با شرکت شایگان سیستم تماس فرمایید.

۳ ۲ افزودن افزونه به برنامه حسابگر: وارد برنامه حسابگر شده و از مسیر کمک > افزودن افزونه به برنامه را انتخاب کنید. در پنجره بازشده دکمه افزودن افزونه را انتخاب و در پنجره بازشده فایل دارایی با فرمت سال ۹۶ به بعد را از مسیر ذخیره شده انتخاب و دکمه Open را انتخاب کنید.

افزودن افزونه به نرم افزار حسابداری حسابگر

افزودن افزونه به برنامه

نکته: قبل از ایجاد و ارسال فایل TTMS، راهنمای تغییرات مورد نیاز در اطلاعات جهت تهیه فایل صورت معاملات فصلی (TTMS) سال ۹۶ به بعد را مطالعه فرمایید.

 

قبلی راهنمای تغییرات مورد نیاز در اطلاعات جهت تهیه فایل صورت معاملات فصلی (TTMS) سال ۹۶ به بعد
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS