جستجو در مقالات آموزشی

سفارش فروش

یکی از امکانات نرم ‌افزار فروشگاهی حسابگر، صدور سفارش فروش می‌باشد. با صدور سفارش فروش، لیست موجودی‌ها تغییر نمی‌کند اما بر روی مقدار قابل فروش کالا تأثیر گذاشته و کالای سفارش‌شده در انبار رزرو می‌شود.

  • برای صدور سفارس فروش، از منوی عملیات روزانه >پیش‌فاکتور/ سفارش فروش > سفارش فروش را انتخاب کرده و یا از ترکیب کلیدهای Alt+O استفاده کنید. اگر می‌خواهید این سفارش از روی یک پیش‌فاکتور فروش صادر شود، از قسمت ش پیش‌فاکتور، پیش‌فاکتور مربوطه را انتخاب نمایید. برای تبدیل این سفارش به یک فاکتور فروش، دکمه تبدیل به فاکتور را کلیک کنید.

توضیح فیلدهای مهم در فرم سفارش:

مقدار۱: مقدار سفارش کلی کالا را نشان می‌دهد.

مقدار قطعی: مقدار قطعی سفارش کالا را نشان می‌دهد و مقدار رزروشده کالا در انبار براساس این مقدار می‌باشد و به طور معمول برابر مقدار ۱ می‌باشد.

مقدار حمل شده: پس از تبدیل سفارش به فاکتور، مقادیر کلی فاکتورشده در فرم سفارش را نشان می‌دهد.

  • به عنوان مثال اگر در فرم سفارش مقدار۱ را ۲۵ تعیین کنیم پس از تبدیل سفارش به فاکتور، میتوان مقدار را در فاکتور فروش به ۵ تغییر داد و ۲۰ عدد از سفارش باقی میماند. دفعه بعد پس از بازکردن فرم سفارش مربوطه و پس از تبدیل سفارش به فاکتور به طور اتوماتیک باقیمانده ۲۰ عدد سفارش به فاکتور تبدیل می‌شود که آن نیز در فاکتور فروش قابل تغییر می‌باشد.

 

  • پارامتر شماره ۴ خرید و فروش: در نرم افزار فروش در صورتی که این پارامتر فعال باشد، هنگام صدور سفارش فروش، از صدور سفارش بیش از مانده انبار جلوگیری می‌نماید.
  • پارامتر شماره ۶۹ خرید و فروش: با تیک زدن این پارامتر، اگر در هنگام تبدیل سفارش فروش به فاکتور فروش، موجودی کمتر از سفارش بود، تنها مقدار موجود به فاکتور تبدیل می‌گردد.

 

منوی سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

منوی سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

 

سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

 

سفارش فروش در نرم افزار فروش

سفارش فروش در نرم افزار فروش

 

گزارش‌های سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

گزارش‌های سفارش فروش در نرم افزار فروشگاهی

قبلی کالای جایزه (اشانتیون)
بعدی مدیریت ارسال کالا
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2022 shygunsys.net