جستجو در مقالات آموزشی

صدور فاکتور فروش

فاکتور یک سند تجاری است که توسط فروشنده برای خریدار صادر شده و محصولات، مقادیر و قیمت‌های توافق‌شده برای محصولات و خدمات که توسط فروشنده برای خریدار فراهم شده است را ثبت می‌کند. در نرم افزار حسابگر شعب برای صدور فاکتور فروش در فرم اصلی برنامه بر روی دکمه فاکتور کلیک کنید یا با استفاده از کلید ترکیبی Alt+1 وارد فرم معرفی فاکتور فروش شوید.

در فرم باز شده در لیست کشویی شماره می‌توانید فاکتورهای صادر شده را مشاهده کنید.

برای صدور فاکتور جدید بر روی دکمه جدید کلیک کنید. در قسمت تاریخ، تاریخ فاکتور را انتخاب کنید. در قسمت شماره حساب یا نام حساب، طرف حساب فاکتور را از لیست کشویی حساب‌ها انتخاب کنید. همچنین با انتخاب دکمه  می‌توانید حساب مورد نظر خود را تعریف کنید. در قسمت توضیحات می‌توانید توضیحات فاکتور را وارد کنید.

در صورتی که بخواهید انتخاب کالا را با استفاده از بارکد کالا انجام دهید در قسمت بارکد، می‌توانید بارکد کالا را به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه بارکدخوان وارد کنید.

در صورتی که بخواهید انتخاب کالا بر اساس کد یا نام کالا باشد، در جدول ردیف‌های فاکتور در ستون نام کالا یا کد کالا، کالا مورد نظر را انتخاب کنید. در ستون تعداد، تعداد فروش و در ستون فی ، قیمت واحد کالا را وارد کنید. در ستون مبلغ بدون هزینه و تخفیف، مبلغ هر ردیف کالا بدون هزینه و تخفیف را مشاهده می‌‎کنید.

برای ثبت هزینه‌های ردیف فاکتور در ستون هزینه ردیف بر روی دکمه  کلیک کنید.

در فرم باز شده برای ثبت هزینه ردیف در ستون درصد یا مبلغ، درصد یا مبلغ مورد نظر را وارد کنید سپس بر روی دکمه بستن کلیک کنید.

ثبت هزینه های ردیف فاکتور در حسابگر شعب

ثبت هزینه های ردیف فاکتور

برای ثبت تخفیف‌های ردیف فاکتور در ستون تخفیف ردیف بر روی دکمه  کلیک کنید.

در فرم باز شده برای ثبت تخفیف ردیف، یک سطر جدید ایجاد کنید. در ستون توضیحات، می‌توانید توضیحات مرتبط با تخفیف را وارد کنید. در ستون مبلغ یا درصد، مبلغ یا درصد مرتبط با تخفیف ردیف را وارد سپس بر روی دکمه بستن کلیک کنید.

برای ثبت تخفیف کلی، در قسمت تخفیف پایین فاکتور بر روی دکمه  کلیک کنید.

در فرم باز شده برای ثبت تخفیف کلی فاکتور یک سطر جدید ایجاد کنید. در ستون توضیحات می‌توانید توضیحات تخفیف را وارد کنید. در ستون درصد یا مبلغ می‌توانید مقدار تخفیف را وارد کنید سپس دکمه بستن را فشار دهید.

ثبت تخفیف کلی فاکتور در حسابگر شعب

ثبت تخفیف کلی فاکتور

برای ثبت هزینه کلی، در قسمت هزینه پایین فاکتور بر روی دکمه  کلیک کنید.

در فرم باز شده برای ثبت هزینه کلی فاکتور یک سطر جدید ایجاد کنید. در ستون توضیحات می‌توانید توضیحات هزینه را وارد کنید. در ستون درصد یا مبلغ می‌‍‌توانید مقدار هزینه را وارد کنید سپس دکمه بستن را فشار دهید.

ثبت هزینه کلی فاکتور در حسابگر شعب

ثبت هزینه کلی فاکتور

بعد از تعیین اطلاعات فاکتور بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

در ادامه دکمه‌های موجود در بالای فرم فاکتور فروش توضیح داده می‌شود.

با استفاده از دکمه تنظیمات دستگاه‌ها، می‌توانید تنظیمات مربوط به دستگاه کارت خوان بانکی (POS) و ترازو را انجام دهید.

در نرم افزار حسابگر شعب می‌توانید مقدار ردیف فاکتور صادر شده را از طریق ترازو متصل به برنامه حسابگر شعب وارد کنید. برای این کار بعد از انتخاب کالا، ستون تعداد را انتخاب کرده و دکمه وزن از ترازو را فشار دهید.

با استفاده از دکمه تنظیمات فاکتور می‌توانید، تنظیمات مرتبط با فاکتور را انجام دهید.

با استفاده از امکان بارگذاری چیدمان می‌توانید نمایه‌های قرار داده شده را برای فاکتور فروش انتخاب کنید. از این نمایه‌ها جهت سهولت و تسریع کار در شعب پر فروش استفاده می‌شود.

بعد از انتخاب دکمه بارگذاری چیدمان در فرم باز شده می‌توانید چیدمان مورد نظر را انتخاب کنید.

در برخی از چیدمان‌های قرار داده شده در این بخش از نرم افزار حسابداری ، امکان کلید سریع کالا قرار داده شده است که با استفاده از آن می‌توانید کالاها را به همراه عکس آن ها به فاکتور اضافه کنید.

جهت صدور برگه دریافت وجه برای فاکتور صادر شده در بالا فرم فاکتور بر روی دکمه برگه دریافت کلیک کنید تا فرم برگه دریافت باز شود.

برای چاپ فاکتور در بالا فرم فاکتور بر روی دکمه چاپ کلیک کنید تا فاکتور انتخاب شده چاپ شود.

در صورتی که بخواهید فاکتور جاری را در یک فاکتور جدید کپی کنید با کلیک بر روی دکمه کپی فاکتور می‌توانید یک فاکتور جدید مانند فاکتور جاری ایجاد کنید.

با استفاده از دکمه تغییرات می‌توانید، تغییرات انجام شده روی فاکتور را مشاهده کنید.

با استفاده از دکمه وضعیت فاکتور می‌توانید، وضعیت فاکتور که می­تواند یکی از موارد چاپ شده، تجمیع شده، ارسال شده و در حال ارسال باشد را مشاهده نمایید.

چنانچه از سیستم‌های دو مانیتور استفاده می‌کنید و بخواهید اطلاعات وارد شده در فاکتور، در مانیتور دوم هم نمایش داده شوند، بر روی دکمه مانیتور دوم کلیک کنید.

از دکمه دریافت سریع جهت تسریع در تسویه می‌توانید استفاده نمایید.

در فرم دریافت سریع می‌توانید دریافت مربوط به فاکتورها را به سه روش نقدی، چک پول و دستگاه کارت خوان بانکی در سیستم ثبت نمایید.

در صورتی که فاکتور انتخاب شده مرتبط به یک پیش فاکتور باشد، با استفاده از دکمه فاکتور مرتبط می‌توانید پیش فاکتور مرتبط با آن را مشاهده نمایید.

 

قبلی صدور پیش فاکتور فروش
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS