جستجو در مقالات آموزشی

فاکتور فروش سریع

معمولا فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صندوق‌های فروشگاهی پر فروش نیاز دارند که فاکتورهای فروش خود را با سرعت بالا صادر نمایند. فاکتور فروش سریع یکی از امکانات نرم افزار حسابداری حسابگر است که مناسب جهت استفاده این مجموعه‌ها فراهم آمده است. جهت آشنایی با امکان فاکتور فروش سریع در نرم‌افزار حسابگر می‌توانید ویدیوی آموزشی قرار داده شده یا مقاله زیر را مشاهده فرمایید.

 

فاکتور فروش سریع

برای استفاده از امکان فاکتور فروش سریع از مسیر عملیات روزانه > فاکتورهای سریع > فاکتور فروش سریع را انتخاب کنید.

مسیر انتخاب فاکتور فروش سریع در حسابگر

مسیر انتخاب فاکتور فروش سریع

در فرم باز شده سیستم به صورت اتوماتیک یک شماره فاکتور جدید (یک واحد بیشتر از آخرین شماره فاکتور) به فاکتور جدید اختصاص می‌دهد که جهت صدور فاکتور سریع جدید بر روی دکمه تایید کلیک کنید. در قسمت کد یا نام مشتری، کد یا نام مشتری را با استفاده از دکمه ذره‌بین از لیست حسابها انتخاب کنید.

نکته: چنانچه بخواهید جهت افزایش سرعت صدور فاکتور در هنگام صدور فاکتور سریع جدید، نام مشتری به صورت پیش فرض توسط سیستم تعیین شود، از مسیر شرایط محیطی > پارامترهای صندوق‌های پر فروش را انتخاب و در فرم باز شده در قسمت مشتری پیش‌فرض با استفاده از دکمه ذره‌بین از لیست حساب‌ها، حساب پیش فرض مورد نظر را انتخاب نمایید.

پارامترهای صندوق های پر فروش در حسابگر

پارامترهای صندوق های پر فروش

در جدول این فرم در ستون انبار، شماره انبار و در ستون کد یا نام کالا، کد یا نام کالا را از لیست کالاها انتخاب کنید. در ستون مقدار ۱، مقدار کالا و در ستون فی، فی کالا را وارد نمایید.

فاکتور فروش سریع در حسابگر

فاکتور فروش سریع

برای ثبت دریافت‌های فاکتور بر روی دکمه دریافت سریع کلیک و در فرم باز شده انواع دریافت سریع مربوط به آن را تعریف نمایید. جهت آشنایی با نحوه کار و تخصیص دسترسی کاربران به امکان دریافت سریع می‌توانید به راهنمای آن مراجعه فرمایید.

فرم دریافت سریع در حسابگر

فرم دریافت سریع

نکته: در نرم افزار جامع مالی حسابگر می‌توانید جهت سهولت کار و افزایش سرعت هنگام صدور فاکتورها، تصاویر کالاها در فاکتور فروش و فروش سریع را اضافه نمایید که در مقالات قبلی این امکان به تفصیل توضیح داده شده است و در صورت نیاز می‌توانید آن را مطالعه فرمایید.

کلید سریع کالا در فاکتور فروش سریع حسابگر

کلید سریع کالا در فاکتور فروش سریع

نکته: توجه داشته باشید که فاکتورهای سریع تا زمانی که دریافت و تبدیل به فاکتور فروش نشوند، بر موجودی کالاها و مانده حساب‌ها تاثیری ندارند.

 

فاکتور مرجوعی سریع

برای صدور فاکتور مرجوعی سریع از مسیر عملیات روزانه > فاکتور مرجوعی سریع را انتخاب کنید. فاکتور مرجوعی سریع همانند فاکتورهای سریع هستند که روش ورود اطلاعات آنها مشابه فاکتورهای سریع می‌باشد.

فاکتور مرجوعی سریع در حسابگر

فاکتور مرجوعی سریع

 

دریافت فاکتور فروش سریع

شما می‌توانید در پایان روز کاری، فاکتورهای سریع ثبت شده در سیستم را به صورت روزانه دریافت و به فاکتورهای معمولی تبدیل کنید. برای دریافت فاکتورهای سریع از منوی عملیات روزانه > دریافت فاکتور فروش سریع را انتخاب نمایید.

دریافت فاکتور فروش سریع در حسابگر

دریافت فاکتور فروش سریع

در فرم باز شده می‌توانید فاکتورهای فروش سریع صادر شده را دریافت و به فاکتور فروش معمولی تبدیل کنید.

دریافت فاکتور فروش سریع در حسابگر

دریافت فاکتور فروش سریع

در قسمت نوع دریافت می‌توانید نوع دریافت فاکتور سریع را به سه روش زیر تعیین کنید:

۱- یک به یک

۲- همه فاکتورها به یک فاکتور

۳-  گروهبندی

 

۱- یک به یک: در صورتی که نوع دریافت به صورت “یک به یک” انتخاب شده باشد، هر فاکتور فروش سریع تبدیل به یک فاکتور فروش معمولی می‌شود.

۲- همه فاکتورها به یک فاکتور: در صورتی که گزینه “همه فاکتورها به یک فاکتور” را فعال کنید، همه فاکتورهای سریع صادر شده در یک فاکتور به نام یک طرف حساب تجمیع می‌شوند.

برای تعیین طرف حسابی که می‌خواهید فاکتور فروش به نام آن صادر شود، پارامتر “به حساب انتخابی” را فعال سپس در قسمت “صدور فاکتور برای حساب شماره”، طرف حساب مورد نظر را از لیست حسابها انتخاب کنید همچنین برای تعیین تاریخ انتخابی، پارامتر “به تاریخ انتخابی” را فعال و در قسمت “صدور فاکتور برای تاریخ”، تاریخ فاکتور را انتخاب نمایید.

۳- گروهبندی: در صورتی که در قسمت نوع دریافت، گزینه “گروهبندی” را فعال کنید، دریافت فاکتورها می‌تواند بر اساس تاریخ فاکتور، طرف حساب فاکتور یا کاربر صادر کننده فاکتور صورت پذیرد. به عنوان مثال اگر دریافت فاکتورها بر اساس کاربر صادر کننده انجام شود، تمام فاکتورهای سریعی که توسط یک کاربر خاص صادر شده‌اند، به صورت یک فاکتور فروش وارد سیستم می‌شوند.

در صورتی که پارامتر “تجمیع کالا” را فعال کنید، کالاها به صورت تجمیع شده در فاکتور فروش نمایش داده می‌شوند. به عنوان مثال چنانچه در فاکتور سریع ۱ در ردیف اول کالای مداد به تعداد ۱۰ عدد و در ردیف چهارم همین فاکتور، کالای مداد به تعداد ۳۰ عدد فروش شده باشد در هنگام تبدیل به فاکتور فروش یک ردیف کالا به نام مداد نمایش داده می‌شود که تعداد آن برابر با ۴۰ (تعداد تجمیع شده) در نظر گرفته می‌شود. همچنین چنانچه پارامتر “فاکتورهای دریافت شده دوباره دریافت شوند” را فعال کنید، فاکتورهایی که قبلا برای آن‌ها دریافت انجام شده هم دریافت می‌شوند.

با استفاده از دکمه انتخاب فاکتور، می‌توانید فاکتورهای مورد نظر جهت دریافت را از لیست فاکتورها انتخاب کنید. همچنین با استفاده از محدوده شماره و تاریخ می‌توانید انتخاب فاکتورها را محدود کنید.

 

دریافت فاکتور مرجوعی سریع

برای دریافت فاکتورهای مرجوعی سریع از منوی عملیات روزانه > دریافت فاکتور فروش مرجوعی سریع را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که دریافت فاکتور مرجوعی سریع مشابه فاکتورهای سریع می‌باشد.

دریافت فاکتور مرجوعی سریع در حسابگر

دریافت فاکتور مرجوعی سریع

 

حذف فاکتور سریع

برای حذف دسته‌ای فاکتورهای سریع از منوی عملیات روزانه > حذف فاکتور سریع را انتخاب نمایید.

حذف فاکتور سریع در حسابگر

حذف فاکتور سریع

در فرم باز شده در قسمت محدوده تاریخ، می‌توانید محدوده تاریخی مورد نظر جهت حذف فاکتورها را انتخاب نمایید. در قسمت نوع فاکتور، نوع فاکتور جهت حذف را از لیست کشویی که می‌تواند یکی از موارد همه، فروش و برگشت از فروش باشد را انتخاب نمایید.

چنانچه در قسمت نوع فاکتور یکی از موارد فروش یا برگشت از فروش را انتخاب نمایید، در قسمت محدوده شماره می‌توانید محدوده شماره فاکتورهای مورد نظر جهت حذف را انتخاب کنید.

با استفاده از قسمت چاپ و وضعیت تبدیل فاکتور می‌توانید لیست فاکتورهای سریع را فیلتر کنید.

بعد از تعیین موارد مورد نظر جهت نمایش فاکتورهای انتخابی بر روی دکمه جستجو کلیک کنید تا لیست فاکتورهای انتخابی در جدول فرم نمایش داده شوند.

برای حذف فاکتورها بر روی دکمه حذف کلیک کنید.

حذف دسته ای فاکتورهای سریع در حسابگر

حذف دسته ای فاکتورهای سریع

قبلی نحوه راس گیری در حسابگر
بعدی معرفی گروه حساب در حسابگر
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS