جستجو در مقالات آموزشی

نصب و راه‌اندازی برنامه Pocket Cyber

ویزیتورها در شرکت‌های پخش مویرگی (گرم و سرد) جهت ثبت سفارشات نیاز به نرم افزاری دارند که بتوانند در هر لحظه به اطلاعات کالاها و مشتریان دسترسی داشته باشند و سفارشات را به دفتر مرکزی ارسال نمایند. نرم افزار حسابگر ویژه پخش شرکت شایگان سیستم به همراه برنامه Pocket Cyber یک سیستم یکپارچه جهت ارتباط ویزیتورها، رانندگان و موزع‌ها و دفتر مرکزی است. در ادامه این مقاله آموزشی نحوه راه‌اندازی نرم افزار Pocket Cyber بر روی دستگاه‌های تحت اندروید جهت سفارش گیری ویزیتورها توضیح داده می‌شود.

جهت استفاده از نرم افزار Pocket Cyber ابتدا سرویس همسان ساز شرکت شایگان سیستم را نصب کنید. سپس بر روی دستگاه تحت اندروید، برنامه Pocket Cyber را نصب و بعد از نصب آن را باز نمایید. توجه داشته باشید که برنامه Pocket Cyber قابل نصب بر روی دستگاه‌های اندروید با اندروید ۴٫۲٫۲ به بالا است. چنانچه با موافقت نامه نمایش داده شده موافق هستید دکمه “تایید” را فشار دهید.

موافقت نامه در برنامه PPC شایگان

موافقت نامه برنامه PPC

در فرم خوش آمدگویی برای راه‌اندازی برنامه دکمه “شروع” را فشار دهید.

در مرحله بعد زبان مورد نظر جهت کار با برنامه را تعیین کنید.

تعیین زبان برنامه Pocket Cyber شایگان

تعیین زبان برنامه Pocket Cyber

در زبانه تنظیمات، نام دستگاه را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین نام دستگاه Pocket Cyber

تعیین نام دستگاه

در مرحله بعد نوع بروزرسانی برنامه Pocket Cyber با نرم افزار حسابگر ویژه پخش که می‌تواند یکی از دو حالت مستقیم و ابری باشد را انتخاب کنید. چنانچه نوع بروزرسانی را مستقیم انتخاب کنید، برنامه Pocket Cyber به صورت مستقیم به سرویس همسان‌ساز نصب شده بر روی سیستم سرور وصل می‌شود.

چنانچه بخواهید ویزیتورها بتوانند در هر محل عملیات به روز رسانی را انجام دهند و امکان تهیه IP Static را ندارید، ‌می‌توانید از سرویس ابری شرکت شایگان سیستم استفاده نمایید. با انتخاب حالت ابری، از طریق سرویس ابری شایگان امکان تبادل اطلاعات فراهم می‌گردد. در ادامه نحوه راه‌اندازی برنامه با استفاده از این دو نوع بروزرسانی توضیح داده می‌شود.

تعیین نوع بروزرسانی در Pocket Cyber

تعیین نوع بروزرسانی

۱- بروزرسانی به صورت مستقیم: در این مرحله نوع پروتکل جهت ارتباط با سرویس را انتخاب کنید. چنانچه مجوز SSL ندارید دکمه “NON-SSL” و در صورتی که مجوز SSL را بر روی سیستم نصب و بر روی سرویس تنظیم کرده‌اید دکمه “SSL” را فشار دهید.

تعیین نوع پروتکل در Pocket Cyber

تعیین نوع پروتکل

در مرحله بعد آدرس IP سیستمی که سرویس همسان ساز بر روی آن نصب شده است را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین آدرس IP سرویس همسان ساز PPC

تعیین آدرس IP سرویس همسان ساز

در مرحله بعد پورت سرویس همسان ساز را وارد کنید. چنانچه سرویس همسان ساز را در IIS (Internet Information Services)  نصب کرده‌اید، در قسمت پورت ۸۰ و در صورتی که سرویس همسان ساز را به عنوان یک سرویس ویندوز نصب کرده‌اید، شماره پورت را عدد ۲۰۳۰ وارد نمایید. قابل توجه است که شماره پورت قابل ویرایش است و برای تغییر آن می‌توانید با واحد پشتیبانی شرکت شایگان سیستم تماس حاصل فرمایید. بعد از وارد کردن شماره پورت دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین شماره پورت سرویس همسان ساز در Pocket Cyber

تعیین شماره پورت سرویس همسان ساز

پس از وارد کردن اطلاعات، اتصال Pocket Cyber با سرویس همسان‌ساز کنترل می‌شود که در صورت برقرار بودن برای ورود به مرحله بعد دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

در مرحله بعد آدرس سرور پایگاه داده را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین آدرس سرور پایگاه داده در Pocket Cyber

تعیین آدرس سرور پایگاه داده

در مرحله بعد نام کاربری پایگاه داده را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

نام کاربری پایگاه داده برنامه Pocket Cyber

نام کاربری پایگاه داده

در مرحله بعد رمز عبور پایگاه داده را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین رمز عبور پایگاه داده در Pocket Cyber

تعیین رمز عبور پایگاه داده

در مرحله بعد نام خلاصه شرکت مورد نظر جهت دریافت و ارسال اطلاعات را وارد سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین نام خلاصه شرکت Pocket Cyber

تعیین نام خلاصه شرکت

در مرحله بعد دوره مالی مورد نظر جهت ارسال و دریافت اطلاعات را انتخاب سپس دکمه “ذخیره و ادامه” را فشار دهید.

تعیین دوره مالی شرکت در برنامه Pocker Cyber

تعیین دوره مالی شرکت

پس از برقراری ارتباط با پایگاه داده پیغام “ارتباط با پایگاه داده با موفقیت برقرار شد” نمایش داده می‌شود که برای ورود به مرحله بعد دکمه “ادامه” را فشار دهید.

در مرحله بعد چنانچه بخواهید گروه‌بندی کالاها در لیست کالاها نمایش داده شود دکمه “بله” و در غیر این صورت دکمه “خیر” را فشار دهید.

تعیین نوع بروزرسانی در PPC

تعیین نوع بروزرسانی

در مرحله بعد جهت فعال سازی برنامه دکمه “شروع” را فشار دهید.

در این مرحله شماره سریال Pocket Cyber دریافت شده از شرکت شایگان سیستم را وارد سپس دکمه “فعال سازی برنامه” را فشار دهید.

وارد کردن سریال در برنامه Pocket Cyber

وارد کردن سریال Pocket Cyber

نکته: چنانچه از سریال وارد شده قبلا در دستگاه دیگری استفاده کرده باشید پیغام مبنی بر استفاده از سریال وارد شده در دستگاه دیگر نمایش داده می‌شود. در صورتی که مطمئن هستید شماره سریال وارد شده در دستگاه دیگر فعال نیست، دکمه “بله” را فشار دهید.

توجه داشته باشید که هر شماره سریال قابل استفاده بر روی فقط یک دستگاه است. در صورتی که شماره سریال وارد شده در دستگاه دیگری استفاده می‌کنید فشار دادن دکمه “بله” سبب غیر فعال شدن شماره سریال می‌شود.

پس از فعال سازی دستگاه برای ورود به مرحله بعد دکمه “ادامه” را فشار دهید.

در مرحله بعد دسترسی به موقعیت مکانی کنترل می‌شود. در صورتی که موقعیت مکانی روشن نیست، ابتدا آن را روشن نمایید سپس دکمه “بعدی” را فشار دهید.

تعیین دسترسی به موقعیت مکانی در برنامه Pocket Cyber

تعیین دسترسی به موقعیت مکانی

برای تبادل اطلاعات ابتدا باید دستگاه را در نرم افزار حسابگر ویژه پخش تایید نمایید. جهت تایید دستگاه PPC و تعیین تنظیمات از مسیر عملیات روزانه > مدیریت سیاستهای فروش و تخفیفات > ارتباط با برنامه های تحت اندروید > تنظیمات Pocket PC را انتخاب کنید. جهت آشنایی با نحوه ارتباط برنامه حسابگر ویژه پخش با برنامه PPC می‌توانید به راهنمای این بخش مراجعه فرمایید. بعد از تایید سریال در برنامه حسابگر ویژه پخش، در برنامه PPC دکمه “کنترل تایید سایبر” را فشار دهید و منتظر بمانید.

کنترل تایید نرم افزار Cyber Account شرکت شایگان

کنترل تایید نرم افزار Cyber Account

بعد از تایید دستگاه توسط نرم افزار حسابگر ویژه پخش برای به روز رسانی برنامه دکمه “شروع بروزرسانی” را فشار دهید. در این مرحله اطلاعات کلی مانند حساب، کالاها، مشخصه کالاها و… به روز رسانی می‌شوند.

در مرحله بعد چنانچه بخواهید اطلاعات مربوط به موجودی انبار، صورتحساب‌ها، مسیرها و… را به روز رسانی نمایید دکمه “شروع بروزرسانی اختیاری” و در غیر این صورت دکمه “بعدا” را فشار دهید.

به روز رسانی اختیاری در برنامه Pocket Cyber

به روز رسانی اختیاری

در مرحله آخر جهت ورود به برنامه Pocket Cyber دکمه “تمام” را فشار دهید.

۲- به روز رسانی به صورت ابری: در این مرحله برای فعال سازی برنامه دکمه “شروع” را فشار دهید.

در فرم باز شده شماره سریال دریافت شده از شرکت شایگان سیستم را وارد سپس دکمه “فعال سازی برنامه” را فشار دهید.

وارد کردن سریال در برنامه Pocket Cyber

وارد کردن سریال Pocket Cyber

نکته: چنانچه از سریال وارد شده قبلا در دستگاه دیگری استفاده کرده باشید پیغام استفاده از سریال در دستگاه دیگر نمایش داده می‌شود. در صورتی که مطمئن هستید شماره سریال وارد شده در دستگاه دیگر فعال نیست، دکمه “بله” را فشار دهید.

توجه داشته باشید که هر شماره سریال قابل استفاده بر روی فقط یک دستگاه است. در صورتی که شماره سریال وارد شده در دستگاه دیگری استفاده می‌کنید فشار دادن دکمه “بله” سبب غیر فعال شدن شماره سریال می‌شود.

بعد از تایید، دستگاه با موفقیت فعال می‌شود که برای ورود به مرحله بعد دکمه “ادامه” را فشار دهید.

در مرحله بعد دسترسی به موقعیت مکانی کنترل می‌شود. در صورتی که موقعیت مکانی روشن نیست، لطفا ابتدا آن را روشن نمایید سپس دکمه “بعدی” را فشار دهید.

تعیین دسترسی به موقعیت مکانی در برنامه Pocket Cyber

تعیین دسترسی به موقعیت مکانی

برای دریافت اطلاعات ابتدا باید سریال وارد شده را در نرم افزار حسابگر ویژه پخش تایید نمایید. جهت تایید دستگاه PPC و تعیین تنظیمات از مسیر عملیات روزانه > مدیریت سیاستهای فروش و تخفیفات > ارتباط با برنامه های تحت اندروید > تنظیمات Pocket PC را انتخاب کنید. جهت آشنایی با نحوه ارتباط برنامه حسابگر ویژه پخش با برنامه PPC می‌توانید به راهنمای این بخش مراجعه فرمایید. بعد از تایید سریال در برنامه حسابگر ویژه پخش، در برنامه PPC دکمه “کنترل تایید سایبر” را فشار دهید و منتظر بمانید.

کنترل تایید نرم افزار Cyber Account

کنترل تایید نرم افزار Cyber Account

بعد از بروزرسانی شدن و دریافت پاسخ در فرم باز شده دکمه “ادامه” را فشار دهید.

شروع به روز رسانی برنامه Pocket Cyber

شروع به روز رسانی

در مرحله آخر دکمه “تمام” را فشار دهید.

نکته: جهت استفاده از امکان پردازش به صورت ابری باید سریال اصلی دریافت شده از شرکت شایگان سیستم را در نرم افزار حسابگر ویژه پخش وارد نمایید. برای ورود سریال اصلی از منوی عملیات روزانه > مدیریت سیاستهای فروش و تخفیفات > ارتباط با برنامه های تحت اندروید > تنظیمات سرویس ابری شایگان > Pocket Cyber را انتخاب نمایید.
 

ورود به برنامه Pocket Cyber

بعد از تعیین تنظیمات سریال و همگام سازی در هنگام باز شدن برنامه فرم آخرین تغییرات نسخه‌های برنامه نمایش داده می‌شود که دکمه “تایید” را فشار دهید.

برای به روز رسانی (دریافت و ارسال اطلاعات) برنامه بر روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید.

به روز رسانی در برنامه pocket Cyber

به روز رسانی در برنامه

در فرم به روز رسانی با استفاده از دکمه‌های مربوط به حساب، فاکتورها، صورتحساب‌ها، فاکتور پیش فرض و… می‌توانید اطلاعات را به روز رسانی کنید.

با استفاده از دکمه به روز رسانی سریع می‌توانید همه اطلاعات مربوط به فاکتورها، حساب، صورت حساب و… را به صورت همزمان انجام دهید.

به روز رسانی سریع در برنامه Pocket Cyber

به روز رسانی سریع

چنانچه بخواهید فاکتورهای ارسال شده به حسابگر ویژه پخش را در دستگاه حذف نمایید می‌توانید دکمه “حذف فاکتور ارسال شده” را فشار دهید.

حذف فاکتورهای ارسال شده در برنامه Pocket Cyber

حذف فاکتورهای ارسال شده

برای حذف اطلاعات شخصی مانند یادآورها، حساب‌های پیش فرض در فاکتورها و… در دستگاه PPC دکمه “حذف اطلاعات شخصی” را فشار دهید.

حذف اطلاعات شخصی در برنامه Pocket Cyber

حذف اطلاعات شخصی

برای حدف کلیه اطلاعات دکمه “حذف کلیه اطلاعات” را فشار دهید.

حذف کلیه اطلاعات در برنامه Pocket Cyber

حذف کلیه اطلاعات

برای تست اتصال با برنامه حسابگر ویژه پخش می‌توانید دکمه ” تست ارتباط” را فشار دهید.

تست ارتباط در برنامه Pocket Cyber

تست ارتباط

در برنامه PPC امکان به روز رسانی به صورت خودکار وجود دارد. برای تعیین تنظیمات به روز رسانی خودکار دکمه “به روز رسانی خودکار” را فشار دهید.

بروزرسانی خودکار در برنامه Pocket Cyber

بروزرسانی خودکار

در فرم باز شده برای فعال کردن به روز رسانی خودکار تیک پارامتر “فعال سازی بروزرسانی خودکار” را فعال کنید.

در جدول این فرم سرویس‌های مورد نظر جهت به روز رسانی به صورت اتوماتیک را انتخاب نمایید.

در قسمت ساعت شروع، ساعت شروع به روز رسانی، در قسمت ساعت پایان، ساعت پایان و در قسمت فاصله (دقیقه)، مدت زمان مورد نظر برای هر بار به روز رسانی را به دقیقه وارد کنید سپس دکمه “ذخیره” را فشار دهید.

قبلی توزیع کالا
بعدی لیست حساب‌ها در برنامه پاکت‌سایبر
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2021 shygunsys.net - IS