جستجو در مقالات آموزشی

درخواست کالا

درخواست کالا یکی از امکانات نرم‌فزار حسابگر نسخه ۱۰ است که در نرم‌افزار حسابگر شعب، Pocket Cyber و Customer قابل استفاده است. با استفاده از این امکان کاربر شعبه یا مشتری می‌تواند لیست کالاهای درخواستی و تعداد مورد نظر خود را در برنامه حسابگر دفتر مرکزی ثبت نمایید. در این مقاله آموزشی به معرفی امکان درخواست کالا در نرم‌افزار Customer و نحوه استفاده از آن در برنامه حسابگر ویژه پخش نسخه ۱۰ دفتر مرکزی توضیح داده می‌شود. جهت آشنایی بهتر با این امکان ابتدا نیاز است که لزوم استفاده از آن در شرکت‌های ویژه پخش توضیح داده شود.

شرکت‌های پخش مویرگی معمولا برای ثبت سفارشات مربوط به مشتریان، از دو روش با واسطه و بدون واسطه استفاده می‎‌کنند. در روش با واسطه ویزیتور در محل مشتری اقدام به ثبت سفارش می‌نماید و سفارشات به نرم افزار حسابداری دفتر مرکزی ارسال می‌شود ولی در روش بدون واسطه، ویزیتور حذف می‌شود و نرم افزار در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود و مشتریان در هر لحظه می‌توانند اقدام به ثبت سفارش نمایند. شرکت شایگان سیستم جهت برطرف نمودن نیاز شرکت‌های پخش مویرگی امکان ثبت سفارش به دو صورت با واسطه و بدون واسطه را فراهم آورده است. شرکت­‌هایی که نیازمند ثبت سفارش با واسطه هستند می­‌توانند از نرم‌افزار Pocket Cyber و شرکت‌­هایی که نیازمند ثبت سفارش بدون واسطه هستند می‌­توانند از نرم‌افزار Customer در کنار نرم‌افزار حسابگر ویژه پخش استفاده نمایند.

همان طور که گفته شد با استفاده از نرم‌افزار Customer، مشتری می‌تواند به صورت مستقیم و بدون واسطه درخواست کالاهای مورد نظر را در نرم‌افزار ثبت نماید. بعد از بروزرسانی، درخواست کالا در دفتر مرکزی نمایش داده می‌شود. در صورتی که دفتر مرکزی با درخواست ارسال شده موافق باشد، درخواست را تایید و در غیر این صورت تغییرات مورد نظر را اعمال سپس تایید می‌نماید. بعد از بروزرسانی اطلاعات، مشتری می‌تواند درخواست تایید شده را مشاهده و در صورت تایید نهایی، آن را به سفارش تبدیل نماید سپس دفتر مرکزی تاییدیه سفارش را مشاهده و کالاها برای مشتری ارسال می‌شوند.

برای ثبت درخواست کالا توسط مشتری در نرم افزار Customer دکمه درخواست فروش را لمس کنید.

در فرم باز شده لیست درخواست فروش‌های ثبت شده در نرم‌افزار نمایش داده می‌شود. برای ثبت درخواست فروش جدید دکمه را لمس کنید. در فرم باز شده تاریخ درخواست و در قسمت توضیحات می‌توانید توضیحات مورد نظر را وارد کنید. برای اضافه کردن اقلام پیش‌فرض به فاکتور، تیک پارامتر «اضافه کردن اقلام پیش‌فرض به فاکتور» را فعال کنید. بعد از تعیین موارد مورد نظر دکمه «ذخیره» را لمس کنید.

در پنجره باز شده برای انتخاب کالا، ابتدا سرگروه سپس زیر گروه‌های کالای مورد نظر را لمس کنید. در صورتی که دکمه  بالای فرم را لمس کنید، نمایش کالاها از حالت گروه‌بندی خارج و به صورت لیستی نمایش داده می‌شود.

برای اضافه کردن کالا به فاکتور، کالا مورد نظر را لمس کنید. بعد از اضافه شدن کالا به فاکتور با استفاده از دکمه  موجود در پایین پنجره می‌توانید به تعداد کالاهای فاکتور اضافه و با لمس دکمه  از تعداد کالاها کم کنید.

چنانچه بخواهید کالای مورد نظر را جستجو نمایید در قسمت بالای این پنجره می‌توانید نام یا کد کالا را جستجو کنید. چنانچه برای انتخاب کالا بخواهید از بارکد کالا استفاده نمایید، می‌توانید دکمه  را لمس کنید و در صورتی که نرم‌افزار اسکنر بر روی دستگاه شما نصب شده باشد، بارکد کالا را جهت اضافه شدن به فاکتور اسکن کنید.

 

با لمس دکمه  می‌توانید نحوه نمایش کالاها را به ۴ حالت کد کالا صعودی، کد کالا نزولی، نام کالا صعودی و نام کالا نزولی تعیین کنید.

با لمس دکمه  می‌توانید کالاها را به صورت گالری مشاهده نمایید. همچنین برای تغییر نحوه نمایش کالاها دکمه  را لمس کنید.

با لمس دکمه  می‌توانید به صفحه انتخاب سرگروه کالا بروید.

انتخاب کالا در ثبت درخواست کالا در Customer

انتخاب کالا در ثبت درخواست کالا

برای مشاهده جزییات کالا، دکمه  را لمس کنید.

بعد از انتخاب کالاهای مورد نظر با فشردن دکمه  می‌توانید وضعیت نهایی درخواست را مشاهده نمایید.

ثبت درخواست کالا در Customer

ثبت درخواست کالا

با استفاده از دکمه  می‌توانید فاکتور صادر شده را چاپ کنید. با انتخاب این دکمه پیش نمایش فاکتور نمایش داده می‌شود که جهت جهت چاپ آن دکمه «چاپ» را فشار دهید.

برای ویرایش توضیحات مربوط به فاکتور دکمه  را لمس کنید.

پس از تعیین اطلاعات مرتبط با درخواست برای بستن درخواست دکمه  را لمس کنید.

برای ارسال درخواست کالا به برنامه حسابگر در فرم اصلی برنامه دکمه بروزرسانی را لمس کنید و در فرم باز شده بروزرسانی فاکتور را لمس نمایید.

بروزرسانی جهت ارسال درخواست کالا

بروزرسانی

بعد از بروزرسانی، وضعیت درخواست ثبت شده به «ارسال شده» تغییر می‌یابد.

درخواست کالا ارسال شده در Customer

درخواست کالا ارسال شده

برای دریافت اطلاعات مربوط به درخواست‌ها در برنامه حسابگر از منوی عملیات روزانه > مدیریت سیاستهای فروش و تخفیفات > ارتباط با برنامه های تحت اندورید > دریافت اطلاعات از دستگاه را انتخاب کنید.

در فرم باز شده فاکتورهای ارسال شده از دستگاه‌ها نمایش داده می‌شود. درخواست‌های مورد نظر را تایید و دریافت نمایید. برای آشنایی با نحوه تایید و دریافت فاکتورها می‌توانید به مقاله ارتباط برنامه حسابگر ویژه پخش با برنامه PPC مراجعه فرمایید.

دریافت درخواست کالا در حسابگر

دریافت درخواست کالا

بعد از دریافت درخواست‌ها، برای بررسی آن‌ها از منوی عملیات روزانه > درخواست کالا > بررسی درخواست کالا را انتخاب کنید.

در فرم باز شده در لیست شماره فاکتور، لیست درخواست‌های دریافت شده نمایش داده می‌شود. درخواست مورد نظر جهت بررسی را انتخاب کنید.

لیست درخواست کالا در حسابگر

لیست درخواست کالا

چنانچه درخواست دریافت شده مورد تایید باشد، بر روی دکمه تایید درخواست کلیک کنید. در صورت نیاز می‌توانید تغییرات مورد نیاز خود را در ردیف کالاها، مقدار و فی کالاها اعمال نمایید سپس بر روی دکمه تایید درخواست کلیک کنید.

تایید درخواست کلا در حسابگر

تایید درخواست کلا

در فرم باز شده ردیف‌های مربوط به درخواست را کنترل سپس فرم را ذخیره نمایید.

درخواست تایید شده در حسابگر

درخواست تایید شده

نکته: برای مشاهده درخواست تایید شده مرتبط با این درخواست، از منوی دکمه تایید درخواست، بر روی دکمه فاکتورهای مرتبط کلیک کنید.

بعد از تایید درخواست، درخواست تایید شده به بخش درخواست‌های تایید شده اضافه می‌شود. درخواست‌های تایید شده از منوی عملیات روزانه > درخواست کالا > درخواست تایید شده قابل مشاهده هستند.

مشتری با بروزرسانی اطلاعات در برنامه Customer می‌تواند درخواست تایید شده را مشاهده نماید. برای مشاهده درخواست‌های تایید شده در فرم اصلی برنامه دکمه درخواست فروش را لمس کنید. در فرم باز شده درخواست‌های تایید شده با وضعیت «پردازش شده» نمایش داده می‌شوند. برای مشاهده جزییات مربوط به درخواست مورد نظر، آن را لمس کنید.

در فرم باز شده ردیف‌هایی که روی آن‌ها توسط دفتر مرکزی تغییرات اعمال شده باشد با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند.

درخواست کالا پردازش شده در Customer

درخواست کالا پردازش شده

برای مشاهده جزییات مربوط به هر ردیف، ردیف مورد نظر را لمس کنید.

چنانچه با درخواست تایید شده از سوی دفتر مرکزی موافق باشید با لمس دکمه ایجاد سفارش، درخواست کالا را به سفارش تبدیل کنید سپس برای ارسال تاییدیه به دفتر مرکزی عملیات بروزرسانی را انجام دهید.

بعد از تبدیل درخواست به سفارش وضعیت درخواست به «فاکتور شده» تغییر می‌یابد.

برای دریافت تاییدیه سفارش مشتری ،در نرم افزار حسابداری حسابگر دفتر مرکزی از منوی عملیات روزانه > مدیریت سیاستهای فروش و تخفیفات > ارتباط با برنامه های تحت اندورید > دریافت اطلاعات از دستگاه را انتخاب کنید.

در فرم باز شده فاکتورهای ارسال شده از دستگاه‌ها نمایش داده می‌شود. سفارش فروش‌های مورد نظر را تایید و دریافت نمایید. برای آشنایی با نحوه تایید و دریافت فاکتورها می‌توانید به مقاله ارتباط برنامه حسابگر ویژه پخش با برنامه PPC مراجعه فرمایید.

پس از دریافت سفارش مشتری، برای تبدیل آن فاکتور فروش از منوی عملیات روزانه > پیش فاکتور/سفارش فروش > سفارش فروش را انتخاب کنید.

در فرم باز شده در قسمت شماره فاکتور، لیست سفارش فروش‌های موجود در سیستم نمایش داده می‌شود. سفارش فروش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با استفاده از دکمه تبدیل به فاکتور، گزینه «به فاکتور جدید» را انتخاب کنید تا سفارش به فاکتور فروش تبدیل شود.

ردیف‌های مربوط به فاکتور را کنترل سپس بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

درخواست کالا فاکتور شده در حسابگر

درخواست کالا فاکتور شده

بعد از بروزرسانی برنامه Customer، یک فاکتور با مشخصات فاکتور جاری در برنامه Customer در بخش فاکتور فروش ایجاد می‌شود.

 

 

 

 

 

 

قبلی تعریف پیش فرض ها
بعدی گزارش ساز شرکت شایگان سیستم
استفاده از مطالب سايت شایگان سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
تمام حقوق برای شایگان‌سیستم (سهامی خاص) محفوظ است.
Copyright © 2022 shygunsys.net